Ako na čisté okná, zrkadlá alebo obklady aj počas rekonštrukcie?

Rekonštrukcia, to nie sú len krásne kusy nábytku alebo nová podlaha, ale aj kopec nečistôt, ktoré ohrozujú nielen rekonštruované časti bytu alebo domu, ale aj veci v blízkostí stavebných prác. Aby som udržala moje krásne nové obklady, zrkadlá a okná čisté, na pomoc mi prišla profi „wévečka“.

Z novej kuchyne mám veľkú radosť

Rekonštrukcia kuchyne v našom podaní znamenala aj výmenu podláh a všetkého, čo sa v kuchyni nachádza, teda aj dlaždíc a obkladov. Priamo v kuchyni máme ale aj okno, ktoré sa, napriek usilovnému použitiu profesionálneho mokro-suchého vysávača Kärcher NT 30/1 Tact L aj tak mierne zašpinilo prachom.

Na pomoc som si teda vzala ďalšieho profi pomocníka, čistič okien a hladkých plôch Kärcher WVP 10 Adv, ktorý má dokonca aj odsávanie. Po zastabilizovaní novej kuchyne a montáži všetkého možného ma teda čakala príjemná úloha – vyčistiť okná a hladké povrchy. S týmto čističom je to jednoduché, je tu totiž aj odsávanie, čo znamená žiadnu vodu na podlahe.

Žiadne káble znamenajú voľnosť pohybu

Tento čistič našťastie nemá žiadne káble, ale batériu, ktorá na jedno nabitie odsáva až 30 minút – nemusím sa teda obmedzovať na blízkosť zásuvky. Celé to funguje veľmi jednoducho. V jednej ruke mám špeciálnu fľašku, na ktorej konci je rozprašovač s návlekom. Stačí teda fľašku naplniť umývacím roztokom, nastriekať na okno, rozotrieť a následne zapojiť do práce čistič okien s odsávaním.

Ten je ľahký, pevný a dobre sa drží (má pogumovanú rukoväť), takže som konečne zabudla, čo to je bolesť rúk. A čo je úplne najlepšie, rovnako jednoducho sa dajú čistiť nielen okná, ale aj obkladačky, zrkadlá alebo napríklad sklenený konferenčný stolík. A môžu to byť dokonca aj strešné okná alebo sprchový kút.

Nastaviteľná sacia hubica sa dokonca dá nastaviť tak, aby ste mohli pekne odsať vodu aj z menej dostupných miest. Pohodlne som teda umyla nielen všetky okná, ale aj novučičké obklady, ktoré sa teraz lesknú a pripomínajú zrkadlo. Táto profi verzia s prídomkom ADV má aj druhú batériu a rýchlonabíjačku, čo znamená dobitie doplna cca za hodinku.

Vďakabohu za 21. storočie

Som rada, že dnešná doba nám umožňuje rekonštruovať rýchlejšie a efektívnejšie. Čítajte aj nabudúce ďalšie tipy na tému „rekonštrukcia kuchyne ľahko a jednoducho“ na www.uprataneskarcherom.sk.