Ako sa dá bojovať čistotou proti baktériám a infekciám?

Vedeli ste, že hlavným pôvodcom nádchy, chrípky a ďalších nepríjemností, ktoré nás sprevádzajú s príchodom jesene alebo zimy, sú baktérie a infekcie nazbierané z prostredia, v ktorom sa pohybujeme? Účinnými bojovníkmi sú v tomto prípade ale nielen chemické mydlá alebo dezinfekčné gély. Aj „stará dobrá“ voda vie byť nápomocná, len musí byť v inom skupenstve – plynnom.

Zničte baktérie pomocou pary

Iba 30 sekúnd vás s novým parným čističom Kärcher SC 3 delí od možnosti zabíjať baktérie. Ide o najrýchlejší parný čistič, aký si momentálne môžete kúpiť, pričom vďaka priebežne plniteľnej nádržke na vodu vás pri práci nebude rušiť ani vypínanie a zapínanie. Na zničenie všetkých zlých zárodkov vám stačí voda – para, ktorá dokáže vďaka svojej prírodnej sile zničiť až 99,99 % bežných domácich baktérií.

čistenie kúpelne parným čističom Karcher

Okrem toho, že čistíte bez chemikálií, skvelá je aj flexibilita stroja. Nemusíte ho teda používať iba na pevné povrchy, ako sú kachličky digestor alebo podlaha, ale aj na textilné povrchy. Vďaka rôznym nadstavcom s kefkami pohodlne očistíte napr. aj prepotený a baktériami naplnený poťah gauča, stoličiek alebo dokonca aj hračiek.

čistenie varnej dosky parou

Umývať dlážku parou? Áno, aj to sa dá

Dlážka dennodenne trpí špinou, ktorú na ňu prinesieme my, zvieratá a prirodzene sa vyskytujúci prach. Práve na dlážku je určená špeciálna podlahová hubica, na ktorú pomocou systému suchých zipsov prakticky umiestnite utierku z mikrovlákien. Zbaviť baktérií tak bez pomoci chémie dokážete aj vašu podlahu.

Na jemné povrchy ako je napr. drevo môžete použiť slabší stupeň sily a na zvyšné, odolnejšie povrchy, zase silnejší. Ide teda o naozaj flexibilného pomocníka do domácnosti, ktorému rozhodne neodolajú ani tie najvášnivejšie baktérie. A to nemusí byť iba Valentín.

Pripravte svoj domov na vianočnú sezónu s týmto skvelým, čas a nervy šetriacim čističom. Nemusíte sa báť ani vtedy, keď máte doma alergikov alebo citlivejšie deti – para nevadí nikomu.