Čo robiť, keď prach zo stavebných úprav zašpiní aj koberce?

Jeden koberec tu, druhý tam

Koberce mám rada, dokážu totiž zútulniť takmer akýkoľvek interiér. Najradšej ich ale mám vtedy, keď sú čisté a chodenie po nich je príjemné. Aby som ich dala do pôvodného stavu, pripravila som si tepovač-extraktor Kärcher Puzzi. Hoci ide o profesionálny prístroj, používa sa podobne ako tie domáce.

Prvým pánom na holenie je koberec v obývačke, ktorý namiesto pôvodnej farby tak trochu stmavol. Tento tepovač sa hodí na takmer akékoľvek koberce a má aj vysoký výkon, prach ani iné nečistoty tak nemajú šancu. Automaticky si dokonca dávkuje odpeňovač, čo vám pomôže pri oplachovaní šampónovaných kobercov – v nádrži na špinavú vodu sa totiž nedrží zbytočná pena.

V balení je všetko, čo potrebujem

Už v balení tohto prístroja som našla všetko, čo som na čistenie potrebovala. Okrem prídavnej rukoväte a doplnkovej podlahovej hubice na ťažšie dostupné miesta to bola napr. aj zásuvka pre špeciálnu, mega silnú umývaciu hlavu, ktorá si poradí už naozaj so všetkým.

Výhoda tohto stroja je v tom, že je pohodlne použiteľný aj na všedné dni. Je ľahký, príjemne sa presúva, čiže jeho ovládanie zvládne aj drobné žieňa (alebo v prípade potreby aj ratolesť). Špinavá voda sa pritom veľmi ľahko vyprázdňuje z nádoby a priamo na tepovači je aj malá zásuvka, do ktorej si môžem vložiť umývacie tablety určené na tepovanie. Šikovný detail!

Je to tak – ja som to naozaj dokázala. Aj keď nie sama – v rekonštrukcii kuchynského priestoru mi výdatne pomohla rodina a páni, ktorí samotnú rekonštrukciu vykonávali. Som rada, že sme to všetko zvládli. Je načase užiť si august. Sledujte aj nabudúce www.uprataneskarcherom.sk, ak chcete vedieť, čo ma najbližšie čaká.